2015/2016, 2016/2017, 2017/2018

 

2018/2019

Piękno Polesia

W dniu 3.12.2018 roku gościliśmy w naszej szkole Pana Sławomira Wróbla – pracownika Poleskiego Parku Narodowego w Urszulinie. Uczniowie klas pierwszych o profilu biologiczno-chemicznym (D,F,H) mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu o pięknie przyrody Polesia. Dopełnieniem wykładu były fotografie autorstwa prowadzącego wykład.


 


Wizyta w Warszawie

W dniu 9 listopada 2018 r. klasy IIa, IIb i IId zwiedzały Warszawę. Uczennice i uczniowie byli w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, na Niewidzialnej Wystawie i spektaklu "Pierwsza randka" w tearze Komedia.


 

 


 

Nauczyciele XXIII Liceum Ogólnokształcącego im.Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie
nominowani do tytułu NAUCZYCIEL NA MEDAL

Informujemy, że Nasi nauczyciele: pani Danuta Jamroz (nauczycielka podstaw przedsiębiorczości), pan Robert Śnieg (nauczyciel fizyki i matematyki) oraz pan Marek Piluś (nauczyciel wychowania fizycznego) uzyskali nominację do tytułu NAUCZYCIEL NA MEDAL.
Akcja, organizowana przez Kurier Lubelski ma na celu docenienie pracy nauczycieli oraz wyróżnienie tych najlepszych w swoim fachu. Plebiscyt honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Lubelskiego – Sławomir Sosnowski.
 

JUBILEUSZ 20-LECIA XXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

IM. NAUCZYCIELI TAJNEGO NAUCZANIA


OBCHODZONY W ROKU 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

 

AKTUALNY HARMONOGRAM OBCHODÓW JUBILEUSZU

18 PAŹDZIERNIKA 2018 R. [CZWARTEK]

- GODZ. 10.00 - JUBILEUSZOWA MSZA ŚWIĘTA W KOŚCIELE BŁ. BPA WŁADYSŁAWA GORALA UL. POPIEŁUSZKI 28b
- 11.00 - UROCZYSTY PRZEMARSZ, W KOLUMNIE, DO SZKOŁY
- 11.30 - SZKOLNE UROCZYSTOŚCI JUBILEUSZOWE
- 13.00- ZWIEDZANIE SZKOŁY ORAZ OKOLICZNOŚCIOWYCH WYSTAW I EKSPOZYCJI

19 PAŹDZIERNIKA 2018 R. [PIĄTEK] - DZIEŃ ABSOLWENTA

- GODZ. 12.00 - UROCZYSTA AKADEMIA DLA NAUCZYCIELI, ABSOLWENTÓW I UCZNIÓW XXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. NAUCZYCIELI TAJNEGO NAUCZANIA W LUBLINIE
- 13.00 - KOLEŻEŃSKIE SPOTKANIA W SALACH LEKCYJNYCH
- 14.00 - ZWIEDZANIE SZKOŁY ORAZ OKOLICZNOŚCIOWYCH WYSTAW I EKSPOZYCJI

PATRONATY HONOROWE:

STRONA WYDARZENIA

 

Pielgrzymka maturzystów


 

 


 

KUL - Warsztaty dziennikarskie

26.09.2018 r. uczniowie klasy 2a (o profilu dziennikarsko-artystycznym) na zaproszenie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wzięli udział w warsztatach dziennikarskich, organizowanych z okazji 100-lecia KUL-u. Mieli możliwość zapoznania się nie tylko z tajnikami pracy dziennikarza, ale również z historią lubelskiego uniwersytetu oraz niezwykłymi eksponatami Uniwersyteckiego Muzeum. Szczegółowa fotorelacja w zakładce zajęcia dziennikarsko-artystyczne. (autorka zdjęć - Diana)Dwudziestolecie XXIII LO

We wrześniu został ogłoszony szkolny konkurs na plakaty "Dwudziestolecie XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Nauczycieli Tajnego Nauczania" oraz " Stulecie Niepodległości". Powstało wiele ciekawych prac, które zostaly wyeksponowane w październiku na patio szkoły podczas uroczystości jubileuszowych. Komisja konkursowa (p. dyr Monika Wrona, p. Dorota Józefacka - Kuta, p. Magdalena Tokarczyk - Wal) wybrała najlepsze prace.
W konkursie na plakat "Dwudziestolecie XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Nauczycieli Tajnego Nauczania" nagrody otrzymały:
- I miejsce - Sara Niemiec i Aleksandra Jurkowska z klasy I h
- II miejsce - Iga Kurzel i Julia Stoczkowska z klasy II g
- III miejsce - Kamila Fac i Paulina Cegłowska z klasy I e

W konkursie na plakat "Stulecie Niepodległości" nagrody otrzymały:
- I miejsce - Noemi Mieczkowska i Nikola Sternik z klasy I b
- II miejsce - Natalia Karaś i Aleksandra Szpyra z klasy I b
- III miejsce - arolina Gruszecka z klasy I f.
Serdecznie gratulujemy!!!


 

 


 

Lubelski Festiwal Nauki

W dniach 19 i 20 września 2018 roku klasy 2hi i 3i brały udział w Lubelskim Festiwalu Nauki. Klasa 2hi uczestniczyła na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w warsztatach z Excela pt. "Statystyka co z tego wynika. Czyli jak okiełznać dane przy pomocy metod statystycznych i arkusza kalkulacyjnego". Klasa 3i na Politechnice Lubelskiej brała udział w warsztatach pt. "Auto CAD - nie taki straszny jak go rysują" oraz obserwowała demonstracje pracy drukarki 3D.


 

 


 

 

„W stronę dojrzałości” - warsztaty dla młodzieży

Od września 2018 r. uczniowie wybranych klas pierwszych naszego Liceum uczestniczą w warsztatach „W stronę dojrzałości”. Program objęty jest patronatem Ministerstwa Zdrowia, które z Lechaa Consulting Sp. z o. o. w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 realizuje działanie pt. „Poprawa zdrowia prokreacyjnego”. Główne cele programu to:
- kształtowanie umiejętności dokonywania właściwych wyborów w zakresie zdrowego stylu życia,
- wsparcie młodzieży w przygotowaniu się do podjęcia przyszłych ról małżeńskich i rodzicielskich,
- ukazanie tematyki zdrowia prokreacyjnego w aspekcie profilaktyki i leczenia niepłodności.
W naszej szkole podjęto jego realizację wśród uczniów, aby wzmacniać czynniki chroniące i redukować czynniki ryzyka w kontekście zdrowia prokreacyjnego. Warsztaty dla młodzieży realizuje pani Ewa Pawlik - Rożek, tutor programu. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.wstronedojrzalosci.pl